Çankaya Akü Market

Otomobil Aküleri

Bizler için kapalı bir kutu gibi gözüken otomobil aküleri aslında bir çok parçadan oluşuyor. Bu parçaların üretim süreci ve kalitesi akünün dolayısıyla da aracınızın performansını yakından ilgilendiriyor. Peki bu araç aküleri içerisinde yer alan bileşenlerin neler olduğunu ve ne işe yaradıklarını öğrenmeye ne dersiniz? Eğer cevabınız evet ise satışını yapmış olduğumuz bir çok markalı akünün çalışma prensibini öğrenelim.

Akü içindeki yer alan parçalar plaka, seperatör, sülfirik asitten oluşan parçalardan oluşum göstermektedir. Akünün içindeki ilk parça ızgaradır. Akü içerisine farklı alaşım maddeleri ilave edilmesiyle oluşturan iskelet yapı diyebiliriz. Akü içindeki yer alan hamur olarak tabir etmiş olduğumuz aktif olarak çalışan enerji maddesinin ızgara kısımlarına aktarılan kısımdır. Seperatör ise plastik yapıdan oluşturan zar şekline benzeyen malzemedir. Pozitif negatif plakaların birbiri arasında olan teması engellenmesi için yapılmıştır. Elektrolit plakalar ile etkileşim haline girerek elektron gönderme hizmeti için görevlendirilmiştir. Akünün dış kasa kısmı plastik malzemeden üretilmiştir.

Kısaca oto araç akülerinde Çankaya Akü Market olarak her türlü sıfır veya ikinci el akülerinin satışını ve montajını yapmaktayız. Sıfır akü olarak sizlere sunmuş olduğumuz markalarımız arasında Acedelco, Banner, Best, Delphi, Esan, İnci, Mutlu, Povver, Varta, Yiğit vb. markaların satışını yapmaktayız. Akü fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz.

Alt Kategoriler

Firma Ekle Firma Ekle Firma Ekle Kobicity Firma Rehberi